درباره‌ی جغدِ سئو

اخبار سئو اخبار موتورهای جستجوگر نکات مهم سئو برای طراحان سایت

جغد سئو وب‌سایتی است برای درج برخی اخبار دنیای سئو، آی‌تی و انجام آزمایشات مختلف روی موتورهای جستجوگر. بنابراین همین ابتدا ذکر کنیم که اگر فعالیت‌های نامشخصی را در این سایت مشاهده کردید به دلیل برخی آزمون‌وخطاهاست. جغد پرنده‌ای است با چشم‌های تیزبین که کوچکترین تحرکات را می‌بیند و ضعیف‌ترین ارتعاشات را درک می‌کند! هرچند که شاید هرازگاه عکس‌العمل نشان دهد.

تاریخچه‌ی فعالیت‌ها

وب‌سایت جغد سئو یک سایت تقریبا شخصی است که توسط “مهدی موحدی راد” کارشناس دیجیتال مارکتینگ و سئو ایجاد شده و ادامه‌ی مسیری است که یک تیم قدیمی از سال ۱۳۸۴ شروع کرده بود. فعالیت آن تیم متخصص در ابتدا به صورت یک فروم بسته و شخصی با دامنه‌ی RGG بود. اخبار دنیای سایت‌ها و تکنولوژی، برای ارتقای دانش تیم در این سایت ثبت می‌شد و بازدید و استفاده از آن برای عموم آزاد نبود. در آن سایت در موارد مختلف به گپ‌وگفت می‌پرداختیم و تجربیاتمان را با هم به اشتراک می‌گذاشتیم. اولین تجربیات ما از دنیای سئو، تست روش‌های PBN قدیم، ارتقای جایگاه صفحات و غیره در آن سایت آزموده می‌شد. این وب‌سایت در سال‌های ۸۹، ۹۲ و ۹۴ دچار تغییر شد و با دامنه‌های مختلف و هربار با هدف‌گذاری خاص به کار خود ادامه داد و امروز در قالب یک پرنده‌ی باتجربه در این وب‌سایت فعالیت می‌کند تا آزمایشات جدیدی را رقم بزند.

بسیاری از دوستان و همراهان سابق ما، امروز خارج از مرزهای ایران و در شرکت‌های بزرگ در حال فعالیت هستند. یاد آنها را گرامی می‌داریم و فعالیت این سایت را به‌صورت یک مینی‌مجله‌ی آزمایشگاهی ادامه می‌دهیم. ذکر مینی‌مجله به دلیل این نکته است که در حال حاضر در این سایت هدف تولید محتوای انبوه، جایگاه‌گیری مشخص و غیره را نداریم و صرفا به درج برخی اخبار اکتفا می‌کنیم تا به وسیله‌ی آن رویکرد موتورهای جستجو علی‌الخصوص گوگل را تحلیل کنیم. بدون شک در جهت تحقق آزمایشات مختلف، بسیاری از نکات که از دید جامعه‌ی سئو مهم است رعایت نخواهد شد.

مهدی موحدی راد، متولد سال ۶۴ است. یک دهه شصتی که از حدود سال ۸۳ به صورت جدی کار خود را در فضای مجازی آغاز کرد و همواره مشاور مشاغل مختلف بوده. این فعالیت‌ها عبارتند از:

 • مشاوره در طراحی سایت و یا طراحی مجدد سایت
 • مارکت ریسرچ و بیزینس ریسرچ
 • تهیه‌ی بیزینس پروپوزال و فورکست
 • بهبود رشد و درآمدزایی آنلاین کسب‌کارهای اینترنتی E-Commerce
 • راه‌اندازی کمپین‌های بزرگ شبکه‌های اجتماعی و جذب میلیون‌ها فالوور ( شروع از دوران پیش از اوج فیسبوک و ویچت…)
 • ارائه‌ی خدمات تولید محتوا و کپی رایتینگ
 • سئو و بهینه‌سازی سایت (از سال ۸۶)
 • اصلاح UI و UX سایت‌ها طبق داده‌های تحلیلی
 • انواع خدمات تبلیغاتی
 • بررسی جامعه هدف بیزینس‌ها و رفع خطاهای احتمالی در جهت بهبود CX و SAAS
 • بازاریابی آنلاین، ریمارکتینگ، افترمارکتینگ و غیره.

بدین ترتیب با انجام این فعالیت‌ها و دگرگون کردن بهره‌وری شرکت‌ها، هک رشد موسسات کوچک، موجبات زنده ماندن و یا پیشرفت هرچه سریعتر آنها فراهم شده است.

وبسایت seowl درحال‌حاضر تصمیمی برای کار حرفه‌ای یا فروش محصول و خدمات ندارد؛ صرفا محلی است برای انجام برخی آزمون‌های سئو، تست اسکریپت‌ها و غیره. پس هرازگاه مقاله‌ای درج می‌کنیم و به تماشای آن می‌پردازیم!!

مهدی موحدی راد

آشیانه‌ی جغد سئو


تبریک می‌گویم! شما لانه‌ی جغد سئو را پیدا کردید!
این آشیانه استراحتگاهی برای جغد سئو است تا هرازگاه دمی بیاساید و نفسی تازه کند!
جغد سئو فعلا تنهاست و در لانه‌ی خود آزمایشات مختلف را اجرا می‌کند.
کسی چه می‌داند، شاید روزی در این لانه سروکله‌ی اخبار دیگری هم پیدا شد.
این جغد با چشمان گرد و تیزبین خود موتورهای جستجوگر را رصد می‌کند و گاهی که لازم باشد برای شکار علوم جدید می‌پرد.
آپدیت الگوریتم‌های گوگل غذای مورد علاقه‌ی اوست.